Fizinis aktyvumas
Visi žino, kad žmogaus kūnui reikalingas nuolatinis judėjimas, tačiau dažnas savo tinginystei pateisinti suranda begales priežasčių. Fizinis aktyvumas ugdo ir stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Reguliari mankšta gali daryti stebuklus ne tik fizinei, bet ir emocinei būsenai. Fiziniai pratimai gali pagerinti širdies veiklą, virškinimą, nuotaiką, išlaikyti normalų kūno svorį, palengvinti ar net pilnai atsikratyti depresijos, sumažinti diabeto riziką, sureguliuoti kraujospūdį, nerimą, stresą, pagerinti miegą ir išlaikyti sveikus sąnarius.
Žmogus yra sukurtas judėti, todėl fizinis aktyvumas kiekvieno gyvenime yra privalomas komponentas. Jeigu mes mažai judame, žalojame savo sveikatą ir trumpiname gyvenimo trukmę.
Fizinio aktyvumo pagalba mes sužadiname ir suaktyviname būtinas gyvybei sistemas ir organus. Fizinio aktyvumo pagalba mes atitoliname įvairias ligas, senėjimo procesus, pagerėja energetinė savijauta, emocinė būklė ir atsiranda motyvacija gyventi bei skleisti pozityvias emocijas.
Kodėl fizinis aktyvumas yra toks svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime?
Fizinis aktyvumas yra būtinas mūsų kūnui. Judesys yra sveikos gyvensenos pamatas. Mūsų kūnai sukurti judėti, tačiau dirbdami sėdimą darbą kartais užmirštame fizinį aktyvumą bei kokybišką laiką sau ir poilsį. Dažnai teigiame, kad neturime laiko, esame labai užimti ir tik, kaip susiduriame su sveikatos problemomis, prisimename sveiką gyvenseną ir mankštas. Kiekvienas mūsų kūnas turi skirtingą istoriją, todėl fizinio aktyvumo svarbą jaučiame skirtingai. Sveika gyvensena, fizinis aktyvumas padeda išlaikyti harmoniją mūsų organizme. Svarbu pabrėžti, kad fizinė veikla gerina emocinę būklę. Šokdami, sportuodami, leisdami laiką gryname ore tampame energingesni, galime nuveikti daugiau, dirbti produktyviau ir ilsėtis geriau. Taip pat aktyvus laisvalaikis, mankštos, šokiai ir kita panaši veikla, ne tik skatina fizinį aktyvumą, bet ir padeda atsipalaiduoti, pasikrauti energijos bei rasti naujų socialinių ryšių.